>
Eurovíkendy
>
Eurovíkend Gdaňsk

Eurovíkend Gdaňsk

Plánujete-li se svou polovičkou vyrazit na jeden z eurovíkendových pobytů, ale stále se nemůžete rozhodnout, který zvolit, dovolte nám představit Vám město Gdaňsk. Ne vždy totiž musíte cestovat daleko, abyste si splnili své velké cestovatelské plány.

Gdaňsk je jedno z největších a také historicky nejstarších měst Polska. Rozprostírá se u břehu Baltského moře a Gdaňského zálivu a je metropolí Pomořského vojvodství. V dnešní době v tomto jedinečném městě žije přibližně 500 000 obyvatel.

Překvapte svou lásku nevšedním dárkem, který vyjádří tu pravou velikost Vašich citů a pozvěte svou partnerku či partnera na romantický víkend do polského města Gdaňsk. Na společně strávené chvíle se totiž nezapomíná.

Zajímavosti

  • v Gdaňsku se nachází velký a pro Polsko velmi významný námořní přístav
  • městem vede železniční trať Varšava - Gdyně
  • v minulosti byl Gdaňsk městem německým
  • v blízkosti Gdaňsku začala dne 1. 9. 1939 druhá světová válka

Památky a zajímavá místa

Ty nejcennější památky tohoto města jsou rozmístěny v okolí tzv. Královské cesty, nachází se zde krásné zdobené domy a historické budovy, které na místní i turisty dýchají svou nezaměnitelnou atmosférou. Dalšími často navštěvovanými památkami jsou pak také:

  • historické muzeum
  • Artušův dvůr
  • Neptunova fontána, která je symbolem celého města
  • bazilika Panny Marie
  • chrám sv. Kateřiny
  • katedrála v Oliwě s nádhernými varhanami, které pocházejí z 18. století

Kulturní vyžití

Pokud patříte mezi milovníky společenských akcí a kulturního vyžití, v Gdaňsku si rozhodně přijdete na své. I když toto město není tak velké jako Varšava, má svým návštěvníkům opravdu co nabídnout. Kromě divadel, muzeí, opery a historických památek se zde také každý večer koná jiná kulturní akce. Tradiční hudba, lidové tance a dobré jídlo, to je Gdaňsk! Pokud pak raději dáte přednost poznatkům, vyrazte do místního archeologického nebo námořního muzea. V tom námořním se dozvíte spoustu informací o životě na moři, námořnících, lodích i jednotlivých plavbách a navštívit můžete dokonce i tajemný maják, který se nachází jen kousek odtud a v posledních letech přitahuje stále větší pozornost zvědavých turistů.

Tagy pro tento zážitek: Zajímavosti Gdaňsk, Ubytování Gdaňsk

Nabídka slevněných pobytů

Ve spolupráci se serverem TipVikendy.cz jsme pro Vás připravili jedinečnou nabídku slevněných pobytů a zážitků.

Slevněné pobyty

Proč vybrat právě u nás?

Jsme nezávislá databáze romantických pobytů
Chceme Vám pomoci nalézt v nepřehledném množství nabídek romantických pobytů a zážitků pouze ty nejlepší pro Vás.
Rychlé dodání a luxusní dárkové balení
Vybíráme pouze E-shopy, které odešlou vaši objednávku zpravidla následující pracovní den, zabalenou v luxusním dárkovém balení.
Nabízíme pouze zážitky ověřené zákazníky
Vybíráme pro Vás pobyty z nabídky několika oceněných E-shopů. Dbáme na kladné hodnocení vybraných pobytů zákazníky.

Podpořte nás na facebooku

© 2012 - 2019 Copyright By DarujRomantiku.cz, Spalex Media | Darujte své drahé polovičce Romantický víkend pro dva | Mapa stránek
TOPlist