>
Eurovíkendy
>
Eurovíkend Budapešť

Eurovíkend Budapešť

Toužíte s partnerem či partnerkou po nových zážitcích, ničím nerušenému odpočinku a především po společně strávených chvílích ve dvou? V tom případě musíte rozhodně vyrazit na romantický eurovíkend v Budapešti. I když toto město nejspíš nepatří mezi nejznámější a nejoblíbenější destinace pro dovolené a pobyty, rozhodně má svým návštěvníkům co nabídnout.

Budapešť je hlavní město Maďarska a rovněž 8. největší město Evropské unie. Celé město je rozděleno na dvě různé části, které od sebe navzájem odděluje řeka Dunaj. V dnešní době se Budapešť stává multikulturní metropolí a i přes svou historickou část se neustále rozvíjí a modernizuje. Ročně se v Budapešti koná hned několik slavností a festivalů, které sem přilákají tisíce turistů ze všech koutů Evropy. Nejznámější událostí je však samozřejmě jeden z legendárních závodů Formule 1.

Památky v Budapešti

Jen málo kdo ví, že i Budapešti najdete krásné historické památky, které rozhodně stojí za to navštívit. Pokud tedy patříte mezi milovníky historie, neměli byste minout například:

  • budovu Parlamentu, pocházející z přelomu 19. a 20. století, která má celkem 691 místností
  • Andrássyho třídu, která je plná divadel, kaváren a příjemných restaurací
  • Náměstí hrdinů, kde se nachází 36 metrů vysoký sloup, na kterém je umístěna socha archanděla Gabriela

Zajímavosti

  • Budapešť se rozprostírá na ploše 525 km2
  • jedná se o nejdůležitější dopravní křižovatku Maďarska
  • od severu až k jihu městem protéká řeka Dunaj, která ho rozděluje na dvě části
  • v Budapešti se nachází celkem 30 vysokých škol

Romantický víkend pro dva

Hledáte-li se svou milovanou polovičkou víkendový pobyt, na který budete vzpomínat ještě celá léta, není lepší možnost než se za romantikou vydat do Budapeště. Během jediného víkendu poznáte toto krásné město, navštívíte všechny významné historické památky a zajímavá místa, necháte se okouzlit zdejší jedinečnou atmosférou a hlavně poznáte temperament této svérázné země. Budapešť je metropole, kterou lidé často přehlížejí, evidentně však nevědí, oč přicházejí.

Eurovíkend v Budapešti může posloužit i jako originální dárek k narozeninám, výročí, Vánocům nebo Valentýnu. Překvapte svou lásku velkým a hlavně romantickým gestem a vyrazte spolu na dobrodružný víkend plný zážitků.

Tagy pro tento zážitek: Památky Budapešť, Lázně Budapešť, Ubytování Budapešť

Nabídka slevněných pobytů

Ve spolupráci se serverem TipVikendy.cz jsme pro Vás připravili jedinečnou nabídku slevněných pobytů a zážitků.

Slevněné pobyty

Proč vybrat právě u nás?

Jsme nezávislá databáze romantických pobytů
Chceme Vám pomoci nalézt v nepřehledném množství nabídek romantických pobytů a zážitků pouze ty nejlepší pro Vás.
Rychlé dodání a luxusní dárkové balení
Vybíráme pouze E-shopy, které odešlou vaši objednávku zpravidla následující pracovní den, zabalenou v luxusním dárkovém balení.
Nabízíme pouze zážitky ověřené zákazníky
Vybíráme pro Vás pobyty z nabídky několika oceněných E-shopů. Dbáme na kladné hodnocení vybraných pobytů zákazníky.

Podpořte nás na facebooku

© 2012 - 2019 Copyright By DarujRomantiku.cz, Spalex Media | Darujte své drahé polovičce Romantický víkend pro dva | Mapa stránek
TOPlist